INSTRUCTORS
NAME | COUNTRY | DAN | INSTRUCTOR | REFEREE | EXAMINER | |
---|---|---|---|---|---|---|
Nagaki Mitsuru | Japan | 8 | A | A | A | |
Maeda Eiji | Japan | 6 | A | A | A | |
Ben Reynolds | Britain | D | D | D | ||
SPYROS CHRISTOFOROU | Cyprus | D | ||||
Mohammad Bahrami | Iran | 8 | A | A | A | |
Melika Rahnama | Iran | 7 | C | |||
Ghazaleh Amirebrahimi | Iran | 7 | C | |||
Fariba Aghakhani | Iran | 6 | C | |||
Ziba Mehrani | Iran | 5 | C | |||
Mahboobeh Mohammadi Alborzi | Iran | 5 | C | |||
Shahla Jokar | Iran | 5 | C | |||
Sara Vaziri Hamedani | Iran | 5 | C | |||
Zahra Hariripour | Iran | 4 | C | |||
Rouzbeh SANIEI | Iran | B | B | B | ||
Soleiman Karimy | Iran | A | A | A | ||
Mahboubeh Ravanshadnia | Iran | B | ||||
Fuad Noori Saeed | Iraq | A | A | A | ||
Tiras Odisho | Iraq | |||||
Soon Pretorius | South Africa | 8 | A | A | A | |
Jamsheed Jamsheed | USA | 8 | A | A | A | |
Fazel Ahmadi | Asteria AFG | 4 | B | |||
Charalambos Alexandrou | Cyprus | 4 | D | |||
Aristos Pavlou | Cyprus | 4 | D | |||
Marios Parides | Cyprus | 4 | D | |||
Raphael Charalambous | Cyprus | 3 | D | |||
Nikolas Konstantinou | Cyprus | 3 | D | |||
Mahmod Sobhe Hijaze | Jordan | 4 | B | C | ||
Dania Sadek | Syria | 3 | D | D | D | |
Nima Rofan | Norway | 4 | A | A | ||
Reza Soltaninia | Norway | |||||
Ricardo Wooding | Trinidad & Tobago | 5 | B | B | ||
Mohammad Soutoudeh | Canada | A | A | A | ||
Reza Vaziri Tabrizi | Australia | 2 | C | A | ||
Jalal Alsaad | Bahrain | 5 | ||||
Sunilkumar Kottekkottu | India | 6 | A | A | A | |
SIVAKUMAR. P.G | India | 3 | D | D | D | |
K.G.BALACHANDRAN | India | 7 | A | A | A | |
PK.GOPALAKRISHNAN | India | 7 | A | A | A | |
MANSOOR MARAKKAT | India | 5 | D | D | D | |
SHIHABUDDEEN V | India | 6 | D | D | D | |
SALDEEN TA | India | 5 | D | D | D | |
NIZAR HAKIM | India | 6 | D | D | D | |
Sunilkumar Kottekkottu | Oman | 5 | B | B | B | |
AHMED RASHID SAIF AL SALHI | Oman | 4 | C | C | ||
SAID RAMADHAN MUBARAKAL MAAMARI | Oman | 3 | D | D | D | |
ANILKUMAR KOTTEKOT | Oman | 4 | D | D | D | |
MANOJ KOTTEKOT | Oman | 3 | D | D | D | |
Jana Gee | United Kingdom | 5 | ||||
Kenneth Beuden | United Kingdom | 3 | ||||
Michiaya Gee | United Kingdom | 2 | ||||
Niall Young | United Kingdom | 2 | ||||
Sam Chillman | United Kingdom | 1 | ||||
Connie Wells | United Kingdom | 2 | ||||
Arianna East | United Kingdom | 2 | ||||
Andrew Denbigh | United Kingdom | 2 | ||||
Olivia Hobbs | United Kingdom | 2 | ||||
Kamran A. Noorbakhs | Denmark | 5 | B | A | B | |
Donya Noorbakhs | Denmark | 2 | ||||
Roshanak Kiadeh | Denmark | 1 | ||||
Abbas Sadeghi | Denmark | 2 | ||||
ABDUSSAMAD KUZHIKATTIL | UAE | 5 | B | B | B | |
ELITZA BISSEROVA KAZACHKA IVANOVA | UAE | 5 | ||||
MUHAMMAD HAMEED AL YOUSEF | UAE | 5 | ||||
RANJITH C.R | UAE | 4 | ||||
OMAR MOUKTHER | UAE | 3 | ||||
SUKUMAR KUMAR | UAE | 3 | ||||
UMMER SENSEI UMMER | UAE | 3 | ||||
ABOOBACKER SANAGAL | UAE | 3 | ||||
MOHAMMAD RAFEEQUE | UAE | 3 | ||||
MOHAMMAD SHAFI | UAE | 3 | ||||
Monir Nasser Saed | Israel | 6 | A | A | A | |
Bader Nasser Saed | Israel | 4 | C | C | C | |
MANSOOR MARAKKAT | Kuwait | 5 | D | D | D | |
SHYAM SHERPA | Nepal | 6 | B | B | B | |
MAMITA SHRESTHA | Nepal | 5 | ||||
GANGA BDR SINJALI | Nepal | 3 | ||||
Teet Jüring | Estonia | 5 | D | |||
Olav Lilletai | Estonia | 3 | ||||
Valdur Maibach | Estonia | 3 | ||||
VELICHKO Andriy | Ukraine | 2 | ||||
Yaroslav Rudenko | Ukraine | |||||
Paul Larson | England | 5 | C | C | C | |
Vivienne Dodd | England | 3 | D | D | D | |
Keith Bond | England | 3 | ||||
Jemma Hall | England | 3 | ||||
Ruth Barroch | England | 2 | ||||
SOLEIMAN ALI KARIMY | QATAR | 6 | A | A | A | |
MARYAM HAYATI | QATAR | 4 | ||||
MANIKANDAN APPUKUTTAN | QATAR | 4 | C | |||
SHINOJ KATTACKAL | QATAR | 3 | ||||
SZILARD ZOHNER | HUNGARY | 6 | A | A | A | |
TAMÁS VÁRKONYI | HUNGARY | 2 | ||||
ATTILA BENDES | HUNGARY | 3 | ||||
ATTILA PIRGER | HUNGARY | 4 | ||||
DIETER FLINDT | GERMANY | 8 | A | A | A | |
Reza Mohseni | Sweden | 7 | A | A | A | |
Ercument Selamet | Turkey | |||||
Alexander Drannik | Russian Federation | 8 | A | A | A | |
Sergey Sizov | Russian Federation | 8 | A | |||
Maxim Stolbovoy | Russian Federation | 5 | B | B | B | |
Ruslan Begunov | Russian Federation | 5 | ||||
Vilaça Pinto | Portugal | 8 | A | A | A | |
Joaquim Xavier | Portugal | 5 | ||||
José Mendes | Portugal | 4 | ||||
Alfredo Araújo | Portugal | 4 | ||||
Carla Jerónimo | Portugal | 5 | ||||
António Taborda | Portugal | 6 | ||||
Marina Cardona | Portugal | 4 | ||||
Rui Jerónimo | Portugal | 5 | ||||
José Jerónimo | Portugal | 5 | ||||
Rosa Jerónimo | Portugal | 3 | ||||
Vítor Carreira | Portugal | 5 | ||||
Vital Carreira | Portugal | 3 | ||||
Ivo Carreira | Portugal | 3 | ||||
Paulo Sobreira | Portugal | 3 | ||||
Álvaro Carvalho | Portugal | 4 | ||||
Bruno Carvalho | Portugal | 3 | ||||
Wagner Gruber | Portugal | 3 | ||||
João Ferreira | Portugal | 6 | ||||
Rita Durão | Portugal | 5 | ||||
Ana Freitas | Portugal | 5 | ||||
Manuel Castro | Portugal | 6 | ||||
Álvaro Silva | Portugal | 5 | ||||
José Maurício | Portugal | 4 | ||||
Marta Nugas | Portugal | 3 | ||||
Nelson Silvestre | Portugal | 3 | ||||
Paulo Moreira | Portugal | 3 | ||||
Carlos Sousa | Portugal | 3 | ||||
Hans Mueller | Switzerland | 8 | A | A | A | |
Gaetano & Andrea Leto | Switzerland | |||||
Peter Wyss | Switzerland | |||||
Juan Sierra | Switzerland | |||||
Mario Godel | Switzerland | |||||
Andrea Palermo | Switzerland | |||||
Mike McCUSKER | Scotland | 7 | A | A | A | |
Holly Rye | Scotland | 6 | ||||
Alex Crosbie | Scotland | 4 | ||||
Christine Stewart | Scotland | 3 | ||||
Taghva Khosro | Italy | |||||
Taghva Reza | Italy | |||||
Tabacchini Pietro | Italy | |||||
Cioccolini Giuseppe | Italy | |||||
Ziaei Sadreddin | Italy | |||||
Dominici Maria Speranza | Italy | |||||
Pistola Marco | Italy | |||||
Leonardi Vasco | Italy | |||||
Babak Goudarzi | Netherlands | |||||
Emad Khalil | Jordan | |||||
Roberto Mendes | Brazil | 7 | A | A | A | |
Mauricio Ribeiro | Brazil | 3 | D | D | D | |
Victor Luna | Chile | |||||
Kevin Shortall | Ireland | 6 | B | B | B | |
Ghulam Ali Hazara | Pakistan | |||||
E.R.DEVADASAN EDAMONY | Sultanate of Oman | 6 | A | B | A | |
C.V.SURESH CHENNAGARA | Sultanate of Oman | 3 | B | D | B | |
Ghulam Ali Hazara | Pakistan | 5 | A | A | A | |
Umeed Ali Hazara | Pakistan | 3 | C | C | ||
Niamatullah Hazara | Pakistan | 3 | C | C | ||
Rehmatullah Qandol | Pakistan | 3 | C | C | ||
Rehmatullah Hazara | Pakistan | 2 | D | D | ||
Shahida AbbasI | Pakistan | 3 | B | B | ||
Nazgul Mohamed | Pakistan | 2 | C | C | ||
Nargis Hazara | Pakistan | 2 | C | C | ||
Abdulazim Sharifi | Pakistan | 2 | C | C | ||
M. Bshir Hazara | Pakistan | 3 | C | C | ||
M.Imran Ali Samadyar | Pakistan | 2 | D | D | ||
Emad Khalil | Jordan | 7 | A | A | A | |
Nima Rofan | Norway | 4 | A | A | ||
AHMED RASHID AL-SALHI | Oman | 3 | C | C | ||
Tirthankar Nandy | India | 7 | D | D | ||
SANJAY KUMAR SUBBA | India | 2 | ||||
PRITAM CHAKRABORTY | India | 2 | ||||
SUBHECHCHA SADHU | India | 2 | ||||
PAROMITA RAY | India | 2 | ||||
SNEHADEEP CHATTERJEE | India | 2 | ||||
SUSHNATA CHAKROBORTY | India | 2 | ||||
SAGNEEK CHAKRABORTY | India | 2 | ||||
SOHAN CHOWDHURY | India | 2 | ||||
EIZO SAKUGAWA | India | 1 | ||||
ANKAN RAY | India | 1 | ||||
NIRANJAN DAS | India | 1 | ||||
SOURISH DUTTA | India | 1 | ||||
RAJIKA GHOSE | India | 1 | ||||
Savvas Papademetriou | Greece | 7 | A | A | A | |
Nima Rofan | Norway | 6 | A | A | ||
Mohammad Sotoudeh | Iran | 6 | A | A | A | |
Hussein Mafi Moghadam | USA | 6 | B | B | ||
Alireza Najafi | Canada | 7 | A | A | A | |
Mohammad Zaman Ahmadi | Iran | 7 | A | A | A | |
Mohsen Yousefi | Iran | 7 | A | A | A | |
Usman CV | India | 6 | ||||
Anand Ganpat Pendurkar | India | 6 | B | B | B | |
Tej Kumar Singh Beeharry | Mauritius | 5 | B | B | B |